
Han bodde under vÄrt stall, det var kallt den vintern sÄ vi fick bÀra ut mat och vatten Ät honom flera gÄnger om dagen...Efter en vecka fick han flytta in i huset nÀr han blivit tamare...Första Äret Sotis bodde hos oss ville han inte gÄ ut, han hade nog fÄtt nog av kyla efter det han lÄg under ladan.. 













Det Àr underbart med djur. Jag har alltid rÀknat mig som en hundmÀnniska, men tycker Àven om katter. Att de tvÄ inte gillar varandra Àr nog mest en skröna. Jag har trÀffat pÄ sÄ mÄnga katter och hundar som Àr kompisar precis som du berÀttar. Ha en fin söndag.
Vilken fin berÀttelse och det verkar som om han fick en vÀldigt fin tid hos er! <3
Ă
hh vad de Àr söta!! Vilken tur att det gick sÄ bra med sÄret ocksÄ, man blir ju himla orolig!! <3
SÄ fint och ÀlskvÀrt inlÀgg du skriver. Det Àr nÄgot alldeles extra med dessa katter vars liv inte startade sÄ lÀtt men som hittar ett hem i rÀtt hus. TÀnk vilken lycklig katt han fick vara. Det dÀr med att katter lÀmnar sitt hem för att dö, det verkar vanligt. Undrar vad det beror pÄ? :(
Vilket underbart inlÀgg. <3 Han fick mÄnga bra Är med er. SÄ söt kisse <3 Visste inte att katter gjorde sÄ, gick ut i skogen för att dö. Vad sorgligt <3 Jag googlade faktiskt pÄ det och hittade detta https://illvet.se/djur/vet-djur-nar-de-skall-do VÀldigt intressant kram <3
Vilket kÀrleksfullt och sorgset inlÀgg. Det Àr alltid trÄkigt nÀr nÄgon som hÄller en kÀrt dör :/ fint att ni tog hand om honom nÀr ingen annan kunde det och att ni vÀlkomnade honom med öppna armar, allihopa :)
Ett sÄ fint inlÀgg i text och bilder. Tack för att du delar med dig. Sotis, mÄ han vila i frid.
Svar: Tack för dina ord till inlÀgget om vÄr första dag i San Francisco.
Kram

7